Severočeské kamery

Seznam webkamer Mapa webkamer Kniha návštěv Nápověda Facebook Přidat novou

Nápověda

Tento web funguje jako on-line katalog webových kamer. Web můžete využít například při plánování výletů či z jakýchkoliv jiných důvodů.

Katalog vznikl v roce 2009 na adrese kamery.tym.cz pod názvem Jablonecké kamery (tehdy jich bylo v Jablonci šest, viz screen). V roce 2012 byl katalog přejmenován na Severočeské kamery, jelikož kamery v katalogu rozhodně nebyly pouze z Jablonce. V srpnu 2012 začala rekonstrukce webu, při které přibyla mapa, jednotný přehrávač (pro webkamery mající obrázkový výstup) i možnost interakce uživatelů (přidávání kamer, nahlašování ne/funkčních). Tato rekonstrukce byla dokončena až v říjnu 2016, kdy již byl katalog po zpoplatnění služeb IC přesunut na novou aktuální adresu.

Webové kamery si můžete zobrazit buď na úvodní straně v přehledné tabulce, nebo na mapě. Pro spuštění kamery z tabulky stačí kliknout na její název. Je-li řádek s kamerou červený, kamera není aktivní.

Provozovatelé jsou uvedeni v pravém sloupci seznamu webových kamer. Všechny kamery jsou v jednotném designu našeho webu a až na několik málo vyjímek (kde je refreshovací tlačítko) se aktualizují samy. Dále je u přehrávače možnost "Nahlásit", kterou můžete nahlásit nefunkční kameru označenou jako funkční či funkční označenou jako nefunkční. Je-li webkamera neaktivní (vzhledem k sezóním webkamerám) více než jeden rok, nebo je zřejmé že již obnovena nebude, je z katalogu vyřazena.
Na mapě není zobrazován stav kamery. Poloha kamer na mapě je pouze přibližná.

Pokud chcete odstranit vaši kameru z našeho katalogu, stačí nám napsat. Předtím si však odpovězte na otázku: Proč provozujete dle našeho turisticky atraktivní webkameru, o jejíž snímky se nechcete s nikým podělit?

Katalog je spravován ručně. Pokud víte o další webové kameře která zde není uvedená, můžete ji přidat pomocí odkazu v horním menu. Není tím však jisté, že bude webkamera do katalogu přidána. Krom toho že by měla být z prostoru kterému se katalog věnuje (tedy trojúhelníku Liberec - Turnov - Tanvald), musí snímat něčím zajímavý prostor. Webkamera snímající soukromý dvůr či elektronický billboard do katalogu přidána určitě nebude.

Jakékoliv další návrhy a připomínky nám můžete napsat do naší návštěvní knihy či na Facebook.

Vysílání vlastní webové kamery

Máte z okna od počítače výhled, se kterým se chcete podělit s ostatními? Stačí připojit k počítači webkameru, založit FTP prostor (například na webzdarma.cz) a nastavit program BooruWebCam tak, aby obrázky nahrával na daný FTP prostor. Případně použít program, který streamuje video přímo na YouTube. Následně můžete odkaz vložit skrz horní zelené tlačítko a vaše kamera bude přidána do tohoto katalogu.